Szanowni Państwo,

jest mi ogromnie miło poinformować Państwa, że Zarząd Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran wybrany podczas ostatnich wyborów w październiku 2018 r., wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska medycznego i pacjentów – podjął nowe inicjatywy. Poza realizacją dotychczasowej linii aktywności statutowych, chcemy z jeszcze większym zaangażowaniem działać na rzecz edukacji w dziedzinie leczenia ran i docierać do wielu ośrodków w całej Polsce z informacjami o najnowszych rozwiązaniach i skutecznych wariantach terapii.

Otrzymaliśmy szereg zgłoszeń z prośbą o organizację szkoleń i warsztatów w zakresie leczenia ran, kierowanych zarówno do pielęgniarek pracujących w szpitalach, poradniach, hospicjach, ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej, jak i do lekarzy różnych specjalności.

Zarząd PTLR podjął decyzję o organizacji w bieżącym roku szkoleń kierowanych do tych grup. Szkolenia te będą miały charakter cykli poświęconych różnym typom ran przewlekłych. W kolejnych latach planujemy także organizację dedykowanych szkoleń dla ortopedów, chirurgów i lekarzy rodzinnych.

Chcemy wspólnie kreować nasze działania, dlatego zachęcamy wszystkich Państwa do współpracy. Mamy wśród członków Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran specjalistów z wielu dziedzin, w tym chirurgów, ortopedów, diabetologów, podologów, rehabilitantów. Chcielibyśmy, aby mogli Państwo przekazać swoje doświadczenia podczas naszych szkoleń.

Zachęcamy do kontaktu w kwestii udziału w szkoleniach lub też innych proponowanych aktywności:
b.rakowska@ptlr.org.pl
m.kucharzewski@ptlr.org.pl

 

Z wyrazami szacunku

 

 

Dr hab. n. med. Beata Mrozikiewicz-Rakowska
Prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran